Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Ujęci szabrownicy
Autor: Wojciech Siółkowski
Trzej mężczyźni weszli do spalonego budynku, by zabrać z niego metalowe elementy oraz fragmenty instalacji. Ujęli ich strażnicy miejscy. Sprawcy trafili w ręce Policji.
radiowóz logo numer 1200px

Poniedziałek, 11 marca. Około godziny 14:50 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie. Mowa w nim była o osobach, które miały wynosić sprzęty ze spalonego budynku oraz zaśmiecać teren. Chodziło o dom przy ulicy Ogińskiego, zniszczony ponad dwa tygodnie temu przez pożar. Na miejsce pojechali strażnicy z Referatu V.

Budynek od frontu zamknięty był na kłódkę. Z wnętrza dochodziły jednak odgłosy uderzania młotkiem. Okazało się, że do domu można się dostać z drugiej strony. Funkcjonariusze weszli do środka i zastali tam trzech mężczyzn w wieku 50, 41 i 40 lat.

Jeden z nich przy użyciu siekiery próbował wyrwać rurę instalacji hydraulicznej. Mężczyźni tłumaczyli, że chcą pozyskać metale na sprzedaż - mówi strażnik Marek Sikorski.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania funkcjonariusze wezwali na miejsce Policję. Skontaktowali się też z osobą, która po pożarze zabezpieczyła budynek. Mężczyzna zapewnił, że jeszcze tego samego dnia rano wszystkie wejścia do domu pozostawały zamknięte.

Ujęci przez strażników mężczyźni zostali przekazani w ręce Policji.