Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Tydzień mobilności pełen atrakcji

Tydzień mobilności pełen atrakcjiPoranek z owocowymi niespodziankami, promocyjne ceny biletów do ZOO, Piknik Mobilności na ulicy Stągiewnej oraz Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Na takie atrakcje można liczyć w Gdańsku od 16 do 22 września z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Tak zwany Mobility Week jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Jej celem jest przekonywanie mieszkańców, by rezygnowali z niezdrowych przyzwyczajeń i wybierali ekologiczne sposoby poruszania się po mieście.

Program Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu:

16 września (godz. 06:30–08:30) – Poranek Niespodzianek 17 września  (godz. 09:00–19:00) – Rowerem do ZOO (osoby, które przyjadą do ZOO na rowerach kupią bilety wstępu w cenie: 10 zł – normalny, 5 zł - ulgowy) 18 września (godz. 12:00 – 17:00) – Piknik Mobilności, ul. Stągiewna (w programie m.in. m.in. pokazy akrobatyki rowerowej, akademia bezpiecznej jazdy oraz nauka serwisowania roweru. Dzieci zbudują na makiecie bezpieczne miasto, wypróbują też rowerki biegowe. Można będzie skorzystać z rowerów nietypowych oraz stacjonarnych z blenderami do przygotowywania owocowych koktajli. Edukatorzy Eduparku pokażą szkodliwość dwutlenku węgla, natomiast Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Miejska Policji i Straż Miejska w Gdańsku poprowadzą tematyczne konkursy. Z przedstawicielami Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej będzie można porozmawiać o planowanej przebudowie Podwala Przedmiejskiego.) 22 września Międzynarodowy Dzień bez Samochodu (darmowe bilety komunikacji miejskiej po okazaniu dowodu rejestracyjnego samochodu)

[gallery link="file" columns="1" ids="14801"]

Więcej informacji: www.rowerowygdansk.pl