Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Turniej „Jestem Bezpieczny” pod patronatem Straży Miejskiej
Turniej „Jestem Bezpieczny” pod patronatem Straży Miejskiej

Strażnicy miejscy jurorami Międzyprzedszkolnego Turnieju „Jestem Bezpieczny”. W rywalizacji wzięły udział dzieci z zerówek wraz z rodzicami i wychowawcami.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się sprawnością fizyczną i odpowiedzieć na pytania, dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach. Dowiedzieli się też jak postępować ze zwierzętami.

W turnieju, który odbył się 7 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Wąsowicza uczestniczyło 80 osób. Byli to przedstawiciele Przedszkola nr 74, Przedszkola nr 86, Przedszkola nr 64 „Kubusia Puchatka” oraz SP nr 35. Ich zmagania oceniało jury w składzie: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 Piotr Szepelowski, dwie nauczycielki biblioteki tej placówki: Anna Stachowiak i Jolanta Szewczyk-Jankowska oraz dwaj funkcjonariusze Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku: młodszy inspektor Adrian Litwiński i starszy specjalista Grzegorz Kalisz.

Najlepsza w rywalizacji okazała się reprezentacja gospodarzy. Wszystkie drużyny nagrodzono zestawami klocków, układanek oraz słodyczami. Uczestnicy zmagań podkreślali, że taki konkurs to przede wszystkim solidna porcja wiedzy, ale też znakomity pretekst do dobrej zabawy.

Jest to świetna okazja, aby dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa razem z rodzicami i wychowawcami. Jako Straż Miejska staramy się wspierać takie przedsięwzięcia. Liczymy, że w przyszłym roku do rywalizacji dołączą kolejne placówki – mówi młodszy inspektor Adrian Litwiński.

Była to już szósta edycja Międzyprzedszkolnego Turnieju „Jestem bezpieczny”, nad którym patronat sprawuje Straż Miejska w Gdańsku.

[gallery link="file" ids="10405,10406,10407,10408,10409,10410"]