Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Trzy psy i dwa mandaty

Autor: Marta Drzewiecka
O tym, że psa nie wolno zostawić bez nadzoru przekonała się pewna mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej. Jej pupil wybiegł z posesji i pogryzł czworonoga z sąsiedztwa. Właścicielka poszkodowanego zwierzęcia wezwała strażników miejskich.
radiowoz-straz-bok-1200px

Poniedziałek, 20 maja. Na numer 986 wpłynęło zgłoszenie dotyczące agresywnych psów. Według zgłaszającej czworonogi wybiegały na ulicę, atakowały przechodniów oraz inne zwierzęta. Pogryziony został pies z sąsiedztwa.

Na miejsce pojechał patrol z Referatu VI. Pod wskazanym adresem mieszkały trzy czworonogi. Mundurowi porozmawiali z okolicznymi mieszkańcami i okazało się, że do opisanej w zgłoszeniu sytuacji doszło dzień wcześniej. Właścicielki zwierząt nie było w domu. Strażnikom udało się jednak z nią skontaktować. Niedługo potem kobieta wróciła do domu i skruszona przyznała, że jej pupil pogryzł psa z sąsiedniej posesji. Za brak nadzoru nad swymi czworonogami została ukarana mandatem.

Funkcjonariusze postanowili też sprawdzić, czy psy mają aktualne szczepienia.

Nie było żadnych dokumentów, świadczących o tym, że zwierzęta zostały zaszczepione. Właścicielka zobowiązała się, że jak najszybciej zaszczepi swoje psy – mówi inspektor Sławomir Jendrzejewski.  

Za kolejne zaniedbanie kobieta otrzymała kolejny mandat.