Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Trwa akcja "Przebiśnieg"

Od ubiegłego tygodnia Straż Miejska w Gdańsku kieruje wyznaczone patrole we wczesnych godzinach rannych oraz po południu w miejsca, gdzie na spacery wyprowadzane są psy.

W ciągu pierwszych trzech dni akcji "Przebiśnieg" strażnicy ujawnili 119 wykroczeń popełnionych przez właścicieli psów. Wystawiono 40 mandatów i pouczono 79 osób.

Wielu mieszkańców pochwala akcję i oczekuje od Straży zdecydowanego działania. Oto co napisał do Straży Miejskiej w Gdańsku zastępca przewodniczącego zarządu jednego z gdańskich osiedli: "Zwracamy się z prośbą o zaprzestanie pouczania. Takie osoby trzeba karać mandatem. Było prowadzone tak wiele akcji informacyjnych na temat sprzątania po psach a Rada Osiedla wystosowała nawet specjalną ulotkę, którą każdy mieszkaniec dostał do skrzynki na listy, a efektów nie widać." W podobnym tonie są komentarze mieszkańców pod artykułami w prasie dotyczącymi akcji.

W tym tygodniu strażnicy z Referatu II, pełniący poranne i popołudniowe patrole pod kątem kontroli miejsc, gdzie właściciele wyprowadzają psy, rozdają także specjalne papierowe torebki na nieczystości po psach.

Od początku roku strażnicy podjęli 724 interwencje wobec właścicieli psów, z których 549 zakończyło się pouczeniem, 168 - mandatem, a w 7 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

[gallery include="7258" link="file" columns="1"]