Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Trwa akcja Bezpieczne ferie

Trwa akcja Bezpieczne ferie

Strażnicy Referatu Profilaktyki w ramach akcji Bezpieczne ferie przeprowadzili zajęcia edukacyjne w siedzibie Straży Miejskiej.

Jeszcze kilka dni dzieli uczniów z województwa pomorskiego od zakończenia ferii zimowych. Ostatni weekend zobowiązuje do maksymalnego wykorzystania sięgającego kolan śniegu. Strażnicy mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych urlopowiczów zorganizowali dla dzieci zajęcia w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku. W ten sposób chcieliśmy jeszcze raz przypomnieć dzieciom o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Hałdy śniegu zachęcają kierowców do fundowania pociechom przejażdżek na sankach przyczepionych do pojazdów. W trakcie zajęć pokazaliśmy uczniom, jak może się skończyć tego typu atrakcja - wjechaniem pod koła hamującego samochodu lub upadkiem z sanek i potrąceniem przez innego uczestnika ruchu drogowego. Tuż przed ostatnim weekendem w czasie ferii ostrzegliśmy dzieci przed pochopnym wchodzeniem na zamarzniętą taflę lodu. Nie jesteśmy w stanie ocenić jakiej grubości jest lód i czy nie stracimy gruntu pod nogami podczas próby wejścia na skutą lodem rzekę. Taka wycieczka zagraża naszemu życiu, gdy wpadniemy do wody mamy tylko kilka minut na wydostanie się z przerębla. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc drugiej osoby, która nie zawsze towarzyszy naszym eskapadom.

Na koniec zajęć strażnicy zaprezentowali dzieciom film edukacyjny wyprodukowany przez Straż Miejską w Gdańsku „Mój przyjaciel Rex”. Następnie w eskorcie strażników uczniowie od kuchni zobaczyli, jak pracują poszczególne komórki Straży. Uwieńczeniem spotkania była wizyta w gabinecie Komendanta Straży Miejskiej w Gdańsku, gdzie na małych gości czekał kosz pełen cukierków. Wśród uśmiechniętych dzieci, opuszczających siedzibę Straży słychać było szelest miętoszonych w rękach papierków.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Trwa akcja Bezpieczne ferie" ][gallery link="file" columns="3" include="7122, 7121, 7120, 7119, 7118, 7117, 7116, 7115, 7114, 7113, 7111, 7110, 7109, 7108, 7107"] [/wpspoiler]