Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Trotyl w lesie

Trotyl w lesieKostki trotylu, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej znalazły strażniczki miejskie na Krakowcu. Funkcjonariuszki zabezpieczyły teren i wezwały policję. Na miejscu pojawili się też saperzy, którzy zabrali niebezpieczne materiały.

Niedziela, 12 marca. Około godziny 8:30 funkcjonariuszki z Referatu VI, które patrolowały rejon ulicy Kępnej, zostały poinformowane przez jednego z przechodniów, że w pobliskim lesie są niezabezpieczone ładunki wybuchowe. Strażniczki natychmiast pojechały we wskazane miejsce.

W pobliżu pasa technicznego sąsiadującego z ulicą Wyciąg rzeczywiście leżało sześć kostek, przypominających wyglądem materiały wybuchowe. Funkcjonariuszki niezwłocznie zabezpieczyły teren i za pośrednictwem Stanowiska Kierowania poprosiły o przyjazd policję.

Trotyl w lesie

Jak poinformowała nas rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mł. asp. Lucyna Rekowska, na miejsce wezwano saperów, zdaniem których znalezione kostki trotylu pochodziły najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

Około godziny 11:20 materiały wybuchowe zostały zabrane przez specjalistów.