Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Trochę słońca, trochę wiatru. Niecodzienny rejs z patrolem wodnym.

Patrol wodny WOŚPStraż Miejska w Gdańsku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od wielu lat. Każdej zimy podczas Finału czuwamy nad porządkiem i bezpieczeństwem w mieście, współpracujemy z miejskim sztabem Orkiestry oraz przekazujemy fanty na organizowane przez wolontariuszy loterie. Ogłaszamy również aukcje, podczas których można wylicytować wspólny patrol ze strażnikami po akwenach Gdańska.

Nie inaczej było w tym roku. Najpierw w styczniu ogłosiliśmy aukcję. Jak się później okazało wylicytowana nagroda została przekazana dalej jako prezent. Po ustaleniu terminu nastąpiło kilka miesięcy oczekiwania na sezon letni. Wreszcie przyszedł umówiony sierpniowy poranek i można było wypływać. Pasażerki zostały zaokrętowane przez kapitana jednostki starszego inspektora Grzegorza Cymanowskiego. Przeszły szybkie szkolenie z podstawowych zasad bezpieczeństwa żeglugi i zostały wyposażone w kamizeli ratunkowe. Po chwili łódź odbiła od kei i ruszyła w stronę ujścia Wisły.

[gallery link="file" columns="2" ids="14662,14663"]

Na nowo odkryłam obiekty takie jak Westerplatte, czy Twierdza Wisłoujście. Duże wrażenie zrobiły też na mnie tereny stoczniowe, których nie sposób zobaczyć z brzegu – mówiła pani Joanna, uczestniczka rejsu. Nie spodziewałam się, że Gdańsk od strony wody wygląda tak imponująco – dodała. Rejs ze strażnikami odbył się na pokładzie łodzi RIB Parker 6100 o mocy 150 koni mechanicznych, która na co dzień stanowi wyposażenie sekcji wodnej II referatu dzielnicowego.

[gallery link="file" columns="2" ids="14664,14665"] Następny patrol wodny ze strażnikami już za rok. Chętnych zapraszamy do śledzenia miejskich aukcji w ramach 25 Finału WOŚP. Tych, co zostaną przelicytowani uspokajamy. Nasz długoletni plan zakłada, że będziemy pływać z Orkiestrą przynajmniej do końca świata i o jeden dzień dłużej.