Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Tracił oddech i tętno

Tracił oddech i tętnoDwa razy strażnicy miejscy przywracali akcję serca pewnemu mężczyźnie. Chwilę wcześniej uskarżał się on się na bóle w klatce piersiowej. Wezwany na miejsce zespół medyczny zabrał chorego do szpitala.

Poniedziałek, 30 kwietnia. Około godziny 20.25 funkcjonariusze z Referatu V otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który leżał przy ulicy Platynowej. Niezwłocznie pojechali to sprawdzić.

Mężczyzna skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. W trakcie oczekiwania na karetkę, mężczyzna dwukrotnie tracił oddech i tętno. Wtedy natychmiast rozpoczynaliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową – mówi młodszy inspektor Leszek Golubski.

W związku z zagrożeniem życia, do pomocy wysłany został drugi patrol straży. Za zgodą dyżurnego Stanowiska Kierowania, funkcjonariusze z Referatu VI użyli świetlnych i dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania. Po kilku minutach na miejscu był także zespół medyczny. Chory trafił do szpitala.