Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Szybka reakcja i skuteczna pomoc

Autor: Andrzej Hinz
Na ulicy Smoluchowskiego doszło do zderzenia dwóch autobusów miejskich. W konsekwencji dojazd do UCK był całkowicie zablokowany. Chwilę później przejeżdżali tamtędy strażnicy miejscy, których pracownik nadzoru ruchu poprosił o wsparcie.
strażnik udrażnia ruch na ulicy Smoluchowskiego

Czwartek, 9 maja. Patrol strażników z Referatu V jechał ulicą Nową Medyków. O godzinie 10:20 zatrzymał ich pracownik z Nadzoru Ruchu ZTM. Powiedział funkcjonariuszom, że kilka minut wcześniej na ulicy Smoluchowskiego doszło do kolizji dwóch autobusów i zablokowany jest przejazd do Uniwersyteckiego Centrum Medycznego. Poprosił też mundurowych o pomoc w udrożnieniu ruchu ponieważ z obu stron zaklinowanych pojazdów zaczęły tworzyć się zatory drogowe.

Strażnicy i zaparkowali swój pojazd na skrzyżowaniu i włączyli sygnały świetlne, a następnie rozpoczęli udrażnianie ruchu oraz informowali kierowców o możliwych objazdach. Dzięki szybkiej reakcji strażników i sprawnym działaniom, ruch w okolicy został sprawnie przekierowany, co pozwoliło na uniknięcie większych zatorów w tej części miasta. Po około piętnastu minutach na miejsce przybył dodatkowy patrol z Nadzoru Ruchu ZTM, który przejął zadania mundurowych, pozwalając im kontynuować patrol.