Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Szanujmy środowisko!

Szanujmy środowisko!

W najbliższy weekend odbędzie się finał corocznej kampanii „Sprzątanie Świata”. W wielu miejscach świata właśnie w 3 weekend września planowane są akcje mające na celu przypomnieć zasady, które pozwolą nam na funkcjonowanie w czystszym i tym samym przyjaźniejszym środowisku.

Inicjatywa „Sprzątanie świata” (Clean Up the World) miała swój początek w Australii. To właśnie mieszkańcy Sydney w 1989 roku postanowili wspólnymi siłami doprowadzić do porządku tereny portowe. W kolejnym roku akcja objęła już cały kraj, a także znalazła rzeszę naśladowców poza jego granicami.

Mieszkańcy Gdańska nie zapomnieli o kampanii i w mieście nie zabraknie wielkiego porządkowania! 20 września członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki oraz okoliczni mieszkańcy postanowili zorganizować sprzątanie lasu położonego między ul. Kartuską, a ul. Gostyńską. Działania startują o godzinie 10:00, a zbiórkę zaplanowano na przystanku ZTM „Fabryczna” (kierunek Gdańsk). Na miejscu będą także funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zaprezentują mieszkańcom kodeks ekologiczny „Bądź Eko”.

Pamiętajmy, że w kwestiach dotyczących ekologii i ochrony środowiska tak naprawdę wszystko zależy od nas. Warto z różnego rodzaju odpadami postępować tak jak nakazują przepisy nie dlatego, że w innym wypadku może grozić nam mandat, ale ze względu na to, że w czystym środowisku żyje się zdrowiej i o wiele bardziej komfortowo.