Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Świętujemy z królem zwierząt

Świętujemy z królem zwierzątPrzed nami Międzynarodowy Dzień Lwa. Z tej okazji gdańskie ZOO zaprasza na wyjątkowe wydarzenie z lwami w roli głównej. Swoją obecność potwierdził już strażowy lew Leoś.

Data: 10 sierpnia, godzina: 9.30-12.30, miejsce: przy wybiegu króla zwierząt. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych gości. Na odwiedzających czekają konkursy, quizy i warsztaty artystyczne. O godzinie 10.00 będzie można posłuchać lwich opowieści i zobaczyć zabawy lwów na wybiegu zewnętrznym.

Najmłodszych ucieszy zapewne spotkanie z Leosiem, lwem straży miejskiej, który będzie miał dla nich słodką niespodziankę. Strażnicy przygotują stoisko informacyjno-edukacyjne, przy którym dzieci i dorośli będą mogli między innymi sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, jak również z zasad opieki nad zwierzętami.

Lwy w gdańskim ZOO mieszkają od 2013 roku. Wtedy też z Lizbony do Grodu nad Motławą przyjechał samiec Arco. Samice przybyły z Francji. Ich rodzina doczekała się licznego potomstwa. W tej chwili w ogrodzie zoologicznym mieszka siedem lwów.