Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Świąteczne upominki ze Straży Miejskiej

Włączyliśmy się w akcję „Każdy może pomóc”! Pracownicy naszej formacji przygotowali 30 paczek świątecznych dla dzieci z potrzebujących rodzin. Prezenty od strażników już niedługo trafią do najmłodszych.

W tym roku po raz szósty można zostać św. Mikołajem i spełnić marzenia dzieci z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo, z problemem przemocy oraz rodzin zastępczych. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Projekt polega na losowaniu i pobraniu przez darczyńców listów, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie, w oparciu o dane w nich zawarte, przygotowaniu prezentu dla anonimowego malucha. List zawiera m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć, wiadomość o rodzinie i pasjach. Darczyńca przygotowuje upominek według uznania, kierując się wyłącznie informacjami z listu. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy – mówi Sylwia Ressel, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

W tej edycji akcji pracownicy socjalni przygotowali 800 listów. Za każdym z nich stało dziecko, które potrzebuje wsparcia. 30 listów trafiło do Straży Miejskiej w Gdańsku. Żaden z listów nie pozostał bez odpowiedzi. Gotowe prezenty od pracowników naszej formacji czekają już na najmłodszych.

Poza Strażą Miejską w Gdańsku paczki dla potrzebujących dzieci przygotowują też m.in. włodarze miasta, gdańscy radni, pracownicy i ich rodziny z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Policja.

[gallery link="file" ids="16875,16882,16877"]

Dziękujemy wszystkim strażnikom i pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku za przyłączenie się do akcji i zaangażowanie w przygotowywaniu upominków dla dzieci.

Wspomnieli o nas w Panoramie w TVP Gdańsk (21 min. 5 sek.)