Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnik ewakuował mieszkańców płonącej kamienicy

17 września strażnicy otrzymali zgłoszenie o pożarze na ul. Dolna Brama. Na miejsce przybyli jako pierwsi. Jeden ewakuował mieszkańców, drugi zabezpieczał dojazd do palącego się budynku.

Pożar wybuchł na strychu kamienicy. Strażnicy otrzymali zgłoszenie o pożarze o godzinie 18.25 i natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Byli tam jako pierwsi. Od razu przystąpili do działania. Jeden ze strażników wszedł do kamienicy i ewakuował mieszkańców, którzy przebywali w płonącym budynku. Drugi funkcjonariusz zabezpieczał dojazd do budynku, który utrudniała powiększająca się liczba gapiów z okolicznych kamienic. W międzyczasie na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej, które kontynuowały ewakuację. Strażnicy zajęli się zabezpieczaniem miejsca akcji przed dostępem osób postronnych.

Funkcjonariuszowi, który podjął się ewakuacji mieszkańców, gratulujemy bohaterskiej postawy, która pokazuje, że strażnicy miejscy to równorzędni partnerzy innych formacji mundurowych w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.