Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy zabezpieczali usuwanie skutków ulewy

Autor: Robert Kacprzak
Przewrócone drzewa i połamane gałęzie na ulicach, to skutek intensywnych opadów deszczu i silnych porywów wiatru. W zabezpieczaniu zagrożonych miejsc pomagali strażnicy miejscy.
radiowóz straży miejskiej w poprzek ulicy w tle przewrócone drzewo

W piątkowe popołudnie, 28 czerwca, nad Gdańskiem przeszła ulewa. Niestety towarzyszył jej silny wiatr, który rozrzucał na ulicach połamane gałęzie oraz przewracał drzewa. Strażnicy miejscy zabezpieczali niebezpieczne miejsca, udrażniali ruch oraz wzywali odpowiednie służby.

Już kilka minut przed 16:00 funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego zgłosili zablokowaną ulicę Rybaki Górne w pobliżu skrzyżowania z ulica Wałową. Złamane drzewo uniemożliwiało przejazd. Do przyjazdu służb porządkowych, a także do czasu usunięcia przeszkody, mundurowi kierowali ruchem.

radiowóz w poprzek ulicy, w tle straż pożarna

Kolejne drzewo przewróciło się na ulicy Podwale Staromiejskie. W tym przypadku skutki wichury usuwali już strażacy. Funkcjonariusze zabezpieczali ich działania i kierowcom wskazywali objazd.

radiowóz straży miejskiej w poprzek ulicy w tle straż pożarna

Patrol strażników z Referatu Interwencyjnego potrzebny był też na ulicy św. Ducha. Uszkodzona elewacja spadała na pobliski chodnik. Mundurowi zabezpieczali zagrożone miejscy, gdy strażacy usuwali luźne elementy fasady. Po kilkunastu minutach ulica ponownie była bezpieczna, a strażnicy wrócili do swoich zadań.