Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy w kinie

Autor: Andrzej Hinz
Jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem? Co zrobić w sytuacji kontaktu z dzikim zwierzęciem w mieście? Między innymi o tym rozmawiają strażnicy podczas zajęć profilaktycznych. Jedno z takich spotkań odbyło się niedawno przed seansem na sali kinowej.
strażnicy na sali kinowej

We wtorek, 14 lutego, funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki prowadzili zajęcia dla dzieci w niecodziennej scenerii. Zazwyczaj zajęcia odbywają się w szkolnych klasach. Tym razem mundurowi swoje wykłady prowadzili przed seansem filmowym w kinie Helios. Organizatorem spotkania była dyrektor kina. Zaproszenie strażników miało na celu promowanie zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Słuchaczami byli uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyło około 250 osób.

Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych dwa moduły programowe – „Postępowanie ze zwierzętami” oraz „Dzikie zwierzęta w mieście”. Podczas wykładu dzieci dowiedziały się między innymi, jak zachować się na wypadek agresji ze strony psa. Uczestnicy poznali też zasady bezpiecznego zachowania w kontaktach z dzikimi zwierzętami w mieście. Zyskali także świadomość, jakie zagrożenia występują z ich strony.

Program „Postępowanie ze zwierzętami – Uważaj – Dzikie zwierzęta w mieście” jest skierowany do przedszkolaków, uczniów oraz do seniorów. Zajęcia prowadzone przez strażników miejskich można umówić, kontaktując się z Referatem Profilaktyki: tel. 58 301 30 11 wew. 116.