Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy ujęli złodzieja

Autor: Andrzej Hinz
46-latek pod osłoną nocy włamał się do kilku sklepów na terenie Zielonego Rynku. Był przekonany, że nikt go nie widzi. Był w błędzie. Jego poczynania zarejestrował system monitoringu. Dzień później został ujęty przez strażników miejskich.
strażnik z ujętym meżczyzną w kajdankach radiowóz.JPG

Niedziela, 26 marca. Około godziny 10:00 funkcjonariusze z Referatu I jechali ulicą Czerwony Dwór, gdy podbiegł do nich mężczyzna. Wskazał mundurowym oddalającego się w kierunku ulicy Chłopskiej przechodnia i powiedział, że jego wygląd pasuje do rysopisu złodzieja, który poprzedniej nocy włamał się do sklepów na Zielonym Rynku. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za złodziejem.

Niczego niespodziewający się mężczyzna szedł spokojnie ulicą. Nawet nie sądził się, że został rozpoznany dzięki nagraniom z monitoringu. Kilka chwil później był już w rękach strażników. Mundurowi wezwali na miejsce policjantów, którzy przejęli dalsze czynności w sprawie.

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, 46-latek usłyszał zarzut kradzież towaru o łącznej wartości ponad 1 tys. zł. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.