Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy uczą w sieci

Autor: Andrzej Hinz
Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, część placówek oświatowych w Gdańsku wprowadziła nauczanie zdalne lub hybrydowe. Kolejne niebawem do nich dołączą. Do nowych zasad dostosowali się także nasi funkcjonariusze. Za pośrednictwem programów do komunikacji internetowej prowadzą zajęcia on-line.
zajecia online

Od kilku dni strażnicy z Referatu Profilaktyki prowadzą zajęcia dydaktyczne dla uczniów z wykorzystaniem programów do komunikacji internetowej. Do tej pory mundurowi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami kilku gdańskich szkół.

Przygotowaliśmy dla naszych słuchaczy między innymi prelekcje z cyklu: Bezpieczna droga do szkoły, Zagrożenia i dobre zachowanie w sieci oraz prawidłowa segregacja odpadów. Podczas zajęć korzystamy z przygotowanych prezentacji. Przyznaję, że pomysł z zajęciami on-line spotkał się z dużym uznaniem ze strony uczniów – mówi młodszy inspektor Grzegorz Kalisz.

ekran monitora widok z kamery w klasie etykiety z opisem materiałów do recyklingu

Zachęcamy do kontaktu placówki, które są zainteresowane taką formą zajęć. Wszelkie informacje w tym zakresie można otrzymać, dzwoniąc pod numer tel: 58 301 30 11 wew. 116 lub 117 lub pisząc na adres mailowy: sm@gdansk.gda.pl

Więcej informacji na temat programów prowadzonych przez funkcjonariuszy z Referatu Profilaktyki znajdziesz tutaj