Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy sprzątali okolicę swojej siedziby

Autor: Robert Kacprzak
W ramach „Sprzątania Świata 2.0” pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku zebrali 20 worków odpadów z okolicy Opływu Motławy. Mundurowi sprzątali tereny zielone w ramach kolejnej odsłony akcji, do której zaproszone zostały przedsiębiorstwa, organizacje i podmioty publiczne.
SM Gdansk eko-wolontariat pracowniczy 01 1600ppx.JPG

Gdańscy strażnicy aktywnie włączyli się w trzecią odsłonę akcji „Sprzątanie Świata 2.0” i w ramach Eko-wolontariatu pracowniczego sprzątali najbliższą okolicę swojej siedziby przy ulicy Elbląskiej. We wtorkowe popołudnie kilkunastu mundurowych wyposażonych w worki na odpady pojawiło się na terenach zielonych położonych wzdłuż Opływu Motławy. W trakcie dwugodzinnego sprzątania funkcjonariusze zebrali 20 worków różnego rodzaju odpadów i kilkanaście zużytych opon samochodowych.

SM Gdansk eko-wolontariat pracowniczy 02 1600ppx.JPG

Sprzątanie Świata 2.0 w Gdańsku na gdansk.pl

Tegoroczne „Sprzątanie Świata 2.0” odbywa się w czterech edycjach. Pierwsza odsłona miała miejsce w kwietniu i skupiła się na akwenach wodnych. Do udziału zaproszeni zostali eko-nurkowie, kajakarze i wszyscy chętni, którzy sprzątali okolice cieków wodnych. Kolejna odsłona to majowe rodzinne sprzątanie pasa nadmorskiego i plaż.

Eko-wolontariat pracowniczy
źródło: www.gdansk.pl

W czerwcu przyszedł czas na gdańskie firmy i instytucje w ramach „Eko-wolontariatu pracowniczego”. Trzecia odsłona akcji rozpoczęła się 5 czerwca i potrwa do początku lipca. Jej założenia są bardzo proste. Organizacja, która zadeklaruje udział w inicjatywie, otrzymuje worki, rękawice (odbiór osobisty w Urzędzie Miejskim w Gdańsku) i oczywiście gwarancję odbioru zebranych odpadów. Polem działań może być dowolny teren publiczny w całym Gdańsku. Jedyny warunek jest taki, że musi być on gminny. Jeśli będzie potrzebna wskazówka, gdzie warto się udać, organizatorzy służą rekomendacją.

Ostatnia odsłona akcji to edycja szkolna i sprzątanie zieleni, które odbędzie się we wrześniu.