Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy pomogli seniorkom

Autor: Robert Kacprzak
Starsze panie zdezorientowane co do miejsca i czasu potrzebowały pomocy. Jedna z kobiet szła ulicą Gospody, a druga siedziała na przystanku w Oliwie. Seniorkami zaopiekowali się strażnicy miejscy.
emblemat 1200x675

Poniedziałek, 21 grudnia. O godzinie 10.00 funkcjonariusze z Referatu I jechali ulica Gospody, gdy pewna kobieta poprosiła ich o pomoc. Obawiała się, że mijana przez nią starsza pani zgubiła się. Mundurowi natychmiast postanowili to sprawdzić.

Faktycznie seniorka miała problemy z pamięcią. Nie wiedziała jak się nazywa ani gdzie mieszka. Mundurowym powiedziała, że idzie odwiedzić syna w Gdyni. Starsza pani miała przy sobie jedynie notatnik z numerami telefonów. Na szczęście okazało się, że były w nim dane właścicielki.

Strażniczka zadzwoniła pod kilka numerów z listy i udało się ustalić dane syna 81-latki. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną, mundurowi odwieźli seniorkę do domu i oddali pod jego opiekę.

Nie była to jedyna tego typu interwencja funkcjonariuszy z Referatu I. Około godziny 13.30 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie o zdezorientowanej kobiecie na przystanku tramwajowym przy ulicy Bażyńskiego.

Po kilku minutach mundurowi byli już na miejscu. Starsza pani znana była mundurowym. Kobieta mieszka sama i znajduje się pod opieką miejskich instytucji pomocowych. Za zgodą Stanowiska Kierowania została odwieziona do domu.