Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy pomogli niepełnosprawnej

Autor: Robert Kacprzak
Przyjechała kolejką na dworzec i nie miała jak wydostać się z podziemnego przejścia. Winda była nieczynna, a jedynym wyjściem okazała się jazda naokoło przez dworzec autobusowy. Kobieta o pomoc poprosiła strażników miejskich.
SM Gdansk kobieta tunel 1200x675ppx

Poniedziałek, 14 marca. Chwilę po godzinie 16:00 na numer 986 zadzwoniła zdenerwowana kobieta. Dyżurnemu powiedziała, że jest osobą niepełnosprawną na wózku i z powodu awarii windy nie może wydostać się z podziemnego przejścia na ulicę Wały Jagiellońskie. Z pomocą natychmiast ruszyli funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego.

Okazało się, że kobieta przyjechała kolejką SKM i dworzec w Gdańsku był dla niej jedynie miejscem przesiadki na autobus do Pruszcza Gdańskiego. Przechodnie jako rozwiązanie problemu proponowali jej jazdę na około przez dworzec autobusowy. Na tak spore nadłożenie drogi niepełnosprawna nie mogła sobie pozwolić.

Funkcjonariusze bez chwili zawahania wnieśli po schodach kobietę oraz jej elektryczny wózek. Po chwili mogła kontynuować swoją podróż. Uśmiech kobiety był najlepszą nagrodą dla jej wybawicieli.