Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy na wielkim sprzątaniu

Strażnicy na wielkim sprzątaniu Gdańska-PołudniePorządki na południu Gdańska. Mieszkańcy Jasienia, Chełmu, Kokoszek i Ujeściska-Łostowic zaopatrzeni w worki na śmieci, rękawice oraz mapki wspólnie sprzątali swoje dzielnice. Sadzili też rośliny. Po pracy przyszedł czas na ciepły posiłek, liczne atrakcje i spotkanie z przedstawicielami straży miejskiej.

Trzecia edycja „Wielkiego Sprzątania Gdańska Południe” odbyła się w sobotę 21 kwietnia. O godzinie 11.00 w czterech dzielnicach miasta spotkali się wszyscy, którym na sercu leży porządek w miejscu ich zamieszkania. Było wspólne sprzątanie oraz sadzenie drzew i krzewów. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. nauka czerpania papieru, quizy z wiedzy ekologicznej oraz warsztaty upcyklingowe.

W akcji wzięli udział strażnicy z Referatu Profilaktyki. Funkcjonariusze przygotowali stoisko informacyjno-edukacyjne przy Szkole Podstawowej nr 85 na ulicy Stolema.  Dzieci i dorośli mogli przy nim sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, a także obejrzeć pokaz pierwszej pomocy. Mundurowych można było też spotkać w zespole parkowo-rekreacyjnym Jar Wilanowski. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się elektryczny radiowóz. Dorośli podchodzili do funkcjonariuszy, by porozmawiać o bezpieczeństwie i sprawach porządkowych.

[gallery link="file" ids="17555,17556,17557"]

„Wielkie Sprzątanie” to coroczna akcja przygotowana przez Zakład Utylizacyjny. Patronatem objął ją prezydent Gdańska. Do współpracy zaproszono Urząd Miejski, rady południowych dzielnic miasta, szkoły oraz jednostki odpowiedzialne za gospodarkę odpadami i tereny publiczne.