Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Strażnicy na festynie w Kokoszkach

Strażnicy na festynie w KokoszkachKilkaset osób bawiło się na festynie w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku Kokoszkach. Impreza odbyła się z okazji otwarcia nowego przyszkolnego boiska. Nie zabrakło tam również strażników miejskich z Referatu Profilaktyki, którzy przygotowali dla odwiedzających różne atrakcje.

Mimo niesprzyjającej pogody, w sobotę 12 września uczniowie szkoły oraz mieszkańcy dzielnicy licznie przybyli na festyn. Przy stanowisku Straży Miejskiej od razu pojawiła się grupa dzieci, by wziąć udział w quizie i wykazać się swoją wiedzą o bezpieczeństwie. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami. Dorośli, korzystając z alkogogli, mogli zobaczyć jak wygląda świat widziany przez osobę po spożyciu alkoholu.

Lew Leoś, maskotka Straży Miejskiej, budził entuzjazm nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców, zwłaszcza gdy czynnie włączał się w rywalizację sportową. Oprócz stanowiska Straży Miejskiej na przybyłych gości czekały też inne atrakcje.

Boisko przy Pozytywnej Szkole Podstawowej to już siedemdziesiąty taki obiekt zbudowany w Gdańsku w ostatnich latach. Na otwarciu obecny był prezydent Paweł Adamowicz.

[gallery link="file" ids="13226,13227,13228,13229,13230,13231"]

(inf./foto: Marta Drzewiecka)