Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Strażnicy miejscy wspierają kibiców podczas EURO

Straż Miejska na EURO 2012

Patrole strażników miejskich można spotkać między innymi przy Strefie Kibica, na Targu Węglowym, w pasie nabrzeżnym oraz w wielu punktach przesiadkowych miasta. We wszystkich tych miejscach dbają o bezpieczeństwo i wspierają kibiców bawiących się podczas mistrzostw.

Strażnicy miejscy, oprócz realizowania podstawowego zadania polegającego na czuwaniu nad porządkiem publicznym, widoczni są również w patrolach językowych. Dzięki temu, już w pierwszym dniu meczowym w Gdańsku, funkcjonariusze pomogli wielu obcokrajowcom oraz polskim kibicom. Udzielali informacji pomocnych w poruszaniu się po mieście, byli również pytani o praktyczne porady związane z przeprowadzeniem EURO w Gdańsku.

Patrol straży miejskiej wsparł również policjantów z województwa zachodnio - pomorskiego pracujących podczas zabezpieczania meczu Hiszpania – Włochy. „Wierzymy, że dzięki dalszej, dobrej współpracy wszystkich służby Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Gdańsku przebiegną równie spokojnie jak podczas pierwszego dnia meczowego” – mówi Andrzej Czeran, z-ca komendanta ds. prewencji Straży Miejskiej w Gdańsku.

W zabezpieczeniu miasta 10 czerwca 2012 roku wzięło udział 110 strażników miejskich, który pracowali w 32 patrolach zmotoryzowanych, 14 pieszych, 2 patrolach skuterowych, 2 rowerowych oraz na 2 łodziach motorowych.