Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Straż zaprasza do Parku Reagana
Straż zaprasza do Parku Reagana

Szykuje się świetna zabawa! Będą pokazy, niespodzianki, konkursy, nagrody i wiele innych atrakcji. A wszystko to z okazji otwarcia nowej części Parku imienia Ronalda Reagana. Na festynie można będzie spotkać między innymi strażników miejskich, którzy serdecznie zapraszają wszystkich gdańszczan.

W naszym namiocie można będzie wziąć udział w konkursach na temat bezpieczeństwa, a także przekonać się jak wygląda świat widziany przez alkogogle (czyli oczyma osoby pod wpływem alkoholu). Najmłodsi spróbują swoich sił w Autochodziku, dzięki któremu dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie I klas szkół podstawowych poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nad wszystkim będzie czuwał Lew Straży Miejskiej, bardzo dobrze znany bywalcom gdańskich festynów.

W sobotę 31 maja 2014 roku od godz. 10:00 do godz. 14:00, w Parku im. Reagana atrakcji będzie co niemiara. Odbędą się dwie gry: parkowa „Śladami Pana Kleksa” oraz terenowa na orientację „Poszukiwacze skarbów”. Dla najlepszych przewidziano nagrody i upominki. Fani futbolu będą mogli sprawdzić się na mini boiskach piłkarskich. Dla dzieci przygotowano konkursy w puszczaniu małych modeli samolotów i szybowców. Sprzęt wykorzystywany do zabezpieczania kąpielisk zaprezentują gdańscy ratownicy. Każdy będzie mógł nauczyć się wiązania żeglarskich węzłów. W programie imprezy są także przejażdżki i pokazy konne. Natomiast właściciele czworonogów będą mogli oznakować swoich podopiecznych chipami.

Na scenie zaprezentowany zostanie bogaty program artystyczny. W programie między innymi: występy wokalne, teatrzyk dla dzieci, prezentacje taneczne, chearlederek oraz pokazy judo. Do wygrania będą liczne nagrody (na przykład rejsy promem do Szwecji).

Otwarciu nowej części parku imienia Reagana towarzyszyć będzie Gdański Dzień Solidarności Społecznej. Z tej okazji MOPR przygotował quiz na temat pomagania, jak również wspólne zajęcia z dziećmi z warsztatów terapii zajęciowej. W samo południe Prezydenta Miasta Gdańska wręczy nagrody w ramach akcji „Podzielmy się pomaganiem - Gdańscy bohaterowie”.

Organizatorami festynu są: Prezydent Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Park w dzielnicy Przymorze Wielkie jest najmłodszym w mieście. Tereny rekreacyjne oddzielają od plaży: droga rowerowa oraz pas ochronnych wydm. Na terenie parku są: lasy iglaste i liściaste, łąki, trzcinowiska, ozdobne krzewy, dwa stawy, kanały wodne z drewnianymi kładkami, alejki spacerowe, ścieżki dla rowerzystów oraz skatepark. Nowa część, zlokalizowana między ulicami Piastowską i Pomorską, obejmuje między innymi: plac zabaw dla dzieci, urządzenia ścieżki zdrowia, pięć stołów do gry w tenisa stołowego oraz cztery stoły do gry w szachy. Jest tam również kolejny wybieg dla psów.

W związku z imprezą, w sobotę 31 maja w godzinach 10:00-15:00, ulica Piastowska wyłączona zostanie z ruchu na odcinku od Dąbrowszczaków do Kaplicznej. W czasie trwania zabawy częściej będą kursowały autobusy linii 227. Na miejsce można będzie też dojechać tramwajami linii 6 i 8 oraz autobusami linii 117 i 143.

Więcej informacji na temat festynu oraz zmian w organizacji ruchu można znaleźć na stronie: gdansk.pl.

[gallery link="file" ids="10567,10568,10569"]

(fot. gdansk.pl)