Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Straż Miejska wojewódzkim koordynatorem Programu STOP18!

Straż Miejska w Gdańsku po raz kolejny przystąpiła do Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18! To już XIII edycja Programu.

Nadal zbyt wielu sprzedawców łamie zakaz sprzedaży papierosów niepełnoletnim – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18! Właśnie rozpoczęła się XIII edycja akcji, której celem jest ograniczanie dostępu niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych i edukacja sprzedawców. W tym roku szkolenia obejmą również przyszłych pracowników handlu.

Straż Miejska w Gdańsku po raz kolejny przystępuje do Programu jako koordynator wojewódzki. Najbliższe spotkanie STOP18! odbędzie się w czwartek 15 lipca o godz. 11. w  Komendzie Straży Miejskiej w Gdańsku, na którym obecne będą straże gminne i miejskie województwa pomorskiego.

Celem spotkania jest omówienie działań na rok 2010. W ramach tegorocznej akcji odbywać się będą szkolenia skierowane do sprzedawców pod nazwą Szkoła Odpowiedzialnej Sprzedaży, najlepsi z nich zostaną uhonorowani dyplomem. Kolejnym elementem będzie przekazanie ulotek profilaktyczno - edukacyjnych sprzedawcom oraz rodzicom uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Kulminacja akcji zaplanowana jest na Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych, który odbędzie się 9 września 2010 r.