Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Straż Miejska w strefie mistrzostw

Straż Miejska w strefie mistrzostwW Strefie Mistrzostw, specjalnej hali poświęconej Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej podczas Gdańskich Targów Turystycznych zapraszamy na stoisko Straży Miejskiej.

Strażnicy, oprócz udzielania informacji dotyczącej Euro, przygotowali również atrakcje związane z porządkiem i bezpieczeństwem publicznym. Na najmłodszych czeka autochodzik, czyli nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Z myślą o starszych przygotowano symulator jazdy i alkogogle. Prezentowane będę również filmy profilaktyczne oraz organizowane rodzinne konkursy wiedzy o piłce nożnej.

Straż Miejska zaprosiła na GTT również partnerów, których działania wspiera podczas Mistrzostw Europy. Jednym z nich jest program „Bezpieczeństwo Kobiet 2012” składający się z kampanii społecznej na temat zapobiegania przemocy wobec kobiet oraz strony www z poradami dostępnymi w kilku językach. Gościć będziemy też przedstawicieli bazy danych o noclegach dla fanów piłki nożnej „Dach dla kibica”.

W Strefie Mistrzostw można uzyskać wszystkie praktyczne informacje dotyczące między innymi systemu obsługi kibiców, funkcjonowania Strefy Kibica i planowanych dodatkowych atrakcji dla miłośników piłki nożnej podczas Mistrzostw. Ważnym elementem towarzyszącym przedsięwzięciu będzie konferencja poświęcona m.in. wpływowi organizacji dużych imprez sportowych na promocję kraju i jego rozwój.

Gdańskie Targi Turystyczne od lat plasują się w czołówce krajowych imprez targowych dedykowanych turystyce. Targi cieszą się niezmiennym zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta, Pomorza i północnej Polski, a także wystawców z kraju i zagranicy, którzy u progu sezonu przedstawiają swoje propozycje na lato. W 2011 r. w targach uczestniczyło ponad 300 wystawców, a odwiedziło je blisko 10 tys. gości.