Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Straciły orientację w terenie

Dwóm zagubionym kobietom pomogli strażnicy miejscy. Pierwsza była turystką z Krakowa, która odłączyła się od grupy. Druga nie wiedziała, jak wrócić do domu. Obie historie dobrze się skończyły.
otwarty radiowóz kobieta siedząca na tylnym siedzieniu zaparkowane samochody

Środa, 3 października. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki patrolowali Śródmieście. Około godziny 12.40 na Targu Węglowym uwagę mundurowych zwrócił mężczyzna machający w ich stronę.

Okazało się, że był to zgłaszający, który chwilę wcześniej dzwonił na numer 986. Była z nim kobieta, która przyjechała do Gdańska na wycieczkę. Odłączyła się na chwilę od grupy i zgubiła się. Nie miała numeru do opiekunki wycieczki – mówi młodszy specjalista Anna Małkiewicz.

Mundurowi dowiedzieli się od turystki, że jest mieszkanką jednego z Domów Pomocy Społecznej w Krakowie. Telefonicznie skontaktowaliśmy się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie. Od jednego z pracowników otrzymaliśmy numer kontaktowy do opiekunki grupy. Od razu do niej zadzwoniliśmy  i ustaliliśmy, gdzie aktualnie jest reszta wycieczki – dodaje Anna Małkiewicz.

Funkcjonariusze zawieźli zagubioną turystkę na ulicę Mariacką. Tam przekazali ją opiekunce grupy.

Nie była to jedyna tego typu interwencja w ostatnich dniach. Funkcjonariusze z Referatu VI otrzymali zgłoszenie dotyczące zagubionej kobiety. Zgłaszający czekał z nią na patrol przy ulicy Krzemowej.

Starsza pani sprawiała wrażenie przestraszonej. Nie miała pojęcia, gdzie się znajduje. Powiedziała, że się zgubiła. Nie potrzebowała pomocy medycznej. Na szczęście miała przy sobie dokument z adresem zamieszkania – mówi specjalista Dominika Paszkiewicz.

Za zgodą dyżurnego Stanowiska Kierowania mundurowi odwieźli gdańszczankę do domu.