Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Starsza pani w niebezpieczeństwie

Starsza pani w niebezpieczeństwieBezradna i przerażona między pędzącymi samochodami. 89-letnia pani szła na działki położone przy trasie szybkiego ruchu. Miała przy sobie sporych rozmiarów wózek na zakupy. Gdy weszła na most wantowy, na którym nie ma miejsca dla pieszych, kompletnie się pogubiła. Pomogli jej strażnicy miejscy.

Sobota, 18 listopada. Około godziny 14:25 zmotoryzowany patrol z Referatu VI dostał informację, że po remontowanym pasie Trasy Sucharskiego chodzi jakaś kobieta. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce.

Na moście Jana Pawła II zobaczyliśmy starszą panią z wózkiem na zakupy. Szła w kierunku Westerplatte pasem jezdni, prowadzącym w stronę centrum. Tuż obok pędziły samochody. Liczyła się każda sekunda. Kobieta w każdej chwili mogła zostać potrącona przez któryś z pojazdów. Ponieważ byliśmy po drugiej stronie mostu, użyliśmy sygnałów dźwiękowych i świetlnych, żeby jak najszybciej dostać się do kobiety. Przerażoną 89-latkę zabraliśmy do radiowozu, uspokoiliśmy. Staruszka powiedziała nam, że chciała dostać się na pobliskie działki, ale pogubiła się – mówi młodszy specjalista Dominika Paszkiewicz. /posłuchaj/

Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej. Za zgodą Stanowiska Kierowania strażnicy odwieźli ją do domu i odprowadzili do drzwi. Przy okazji przeprowadzili też z 89-latką rozmowę pouczającą.