Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Spotkanie STOP18!

15 lipca w siedzibie gdańskiej Straży Miejskiej odbyło się spotkanie w ramach XIII edycji Programu STOP18! mającego na celu ograniczenie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom nieletnim. Straż Miejska w Gdańsku przystępuje do akcji po raz kolejny jako koordynator wojewódzki.

Do XIII edycji Programu przystąpiło 12 straży miejskich i gminnych z województwa pomorskiego,  są to oprócz Gdańska: Straż Gminna Choczewo, Straż Miejska Chojnice, Straż Gminna Człuchów, Straż Miejska Gdynia, Straż Miejska Gniew, Straż Miejska Kościerzyna, Straż Miejska Kwidzyn, Straż Miejska Malbork, Straż Miejska Sopot, Straż Miejska Starogard Gdański oraz Straż Miejska Wejherowo. Na spotkaniu zaprezentowano podsumowanie działań z całego kraju w ramach poprzedniej edycji Programu oraz omówiono działania na rok bieżący. W ramach tegorocznej akcji odbywać się będą szkolenia skierowane do sprzedawców pod nazwą Szkoła Odpowiedzialnej Sprzedaży. Poza tym zostaną też przekazane ulotki edukacyjne rodzicom uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz punktom sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Kulminacja akcji zaplanowana jest na Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych, który odbędzie się 9 września 2010 r.