Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Spokojny dzień Wszystkich Świętych

Spokojny dzień Wszystkich Świętych70 patroli zabezpieczało przez pięć dni gdańskie cmentarze w związku z dniem Wszystkich Świętych. Od niedzieli 28 października do środy 1 listopada przy nekropoliach pracowało 143 strażników. Powodów do podejmowania poważniejszych interwencji mundurowi nie mieli.

W ciągu pierwszych czterech dni stałe patrole wystawione zostały obok największych gdańskich cmentarzy: Łostowickiego, Srebrzysko i w Oliwie. Przy innych strażnicy pojawiali się doraźnie. Do zadań związanych z zabezpieczeniem nekropolii skierowano w sumie 20 patroli (40 funkcjonariuszy).

Spokojny dzień Wszystkich ŚwiętychW dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzach było aż 50 patroli (103 funkcjonariuszy). Mundurowi reagowali na nieprawidłowe parkowanie aut, przypadki nielegalnego handlu, zabezpieczali też przejścia dla pieszych. Strażnicy odpowiadali na wiele pytań. Najczęściej dotyczyły one tymczasowych zmian w organizacji ruchu.

1 listopada po południu patrolowi z Referatu IV, który zabezpieczał Cmentarz Łostowicki zgłoszono pobieranie opłat za darmowy parking. Mieli się tego dopuścić dwaj agresywni mężczyźni. Na miejscu jednak mundurowi nie stwierdzili niczego niepokojącego. W rozmowie z pracownikami pobliskiego sklepu funkcjonariusze ustalili, że taka sytuacja faktycznie miała miejsce, jednak sprawcy najwyraźniej już się oddalili.

Innych incydentów strażnicy nie odnotowali.

[gallery link="file" ids="16640,16641,16642,16643,16644,16645"]