Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Spał w cudzym samochodzie

Spał w cudzym samochodzie

Strażnicy miejscy z Referatu I interweniowali na prośbę właściciela samochodu, który po powrocie do pojazdu zastał w nim śpiącą osobę.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce 15 grudnia w godzinach popołudniowych kiedy to funkcjonariusze, pełniący służbę na gdańskich Siedlcach, zostali skierowani w rejon skrzyżowania ulic Kościelnej i Kartuskiej, gdzie przybycia mundurowych oczekiwał właściciel pojazdu marki "Nysa". Kierowca nie mógł odjechać, ponieważ po powrocie do auta zastał w nim śpiącego, nieznajomego mężczyznę. W wyniku dalszych czynności okazało się, że nieproszony gość był osobą bezdomną.

Z uwagi na wyczuwalną silną woń alkoholu od obudzonej osoby została ona przekazana do Pogotowia Socjalnego. Właściciel pojazdu poinformował funkcjonariuszy, że nie będzie zgłaszał włamania do pojazdu, ponieważ nic nie zostało uszkodzone ani ukradzione.

W związku z coraz trudniejszymi warunkami pogodowymi apelujemy do mieszkańców Gdańska, aby wszelkie sygnały dotyczące miejsc przebywania osób bezdomnych kierować na bezpłatny numer interwencyjny Straży Miejskiej 986.