Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Sobotnie festyny z udziałem strażników miejskich

Autor: Andrzej Hinz
Zabytkowe tramwaje, konkursy i zabawy. To tylko część atrakcji, jakie czekały na gości podczas pikniku zorganizowanego w sobotę na pętli tramwajowej w dzielnicy Zaspa. Na gości czekali także nasi funkcjonariusze, którzy przygotowali dla uczestników zabawy różne atrakcje. Tego dnia odbył się też piknik rodzinny w szkole podstawowej przy ulicy Szyprów. Była to również okazja do spotkania się ze strażnikami miejskimi.
goście na festynie rodzinnym.JPG

W sobotę, 16 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności odbył się kolejny festyn rodzinny. Piknik zorganizował Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku we współpracy z jednostkami miejskimi. W tym także z naszą formacją – strażą miejską. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Oszczędzaj energię".

malowanie buzi na festynie.JPG

Impreza zorganizowana była na terenie pętli tramwajowej w dzielnicy Zaspa. Jak co roku to wydarzenie, przyciągnęło wielu gości. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stanowisko z upominkami przygotowanymi przez naszych funkcjonariuszy z Referatu Profilaktyki. Dzieci z ciekawością siadały za kierownicą radiowozu i zadawały dużo pytań o codzienną służbę. Chętni mogli skorzystać z umiejętności plastycznych naszych strażników, którzy na twarzach swoich modeli malowali przeróżne wzory. Dużą popularnością wśród dorosłych cieszyły się alkogogle, także prezentowane przez mundurowych.

ręce z nałozonymi opaskami odblaskowymi

Tego samego dnia strażników miejskich można było spotkać w czasie festynu w Szkole Podstawowej nr 89 przy ulicy Szyprów. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali różnorodne konkursy, zabawy i kolorowanki. Dużym powodzeniem cieszyły się rozdawane przez strażników odblaskowe opaski. Uśmiechnięte twarze dzieci świadczyły o tym, że obie imprezy były udane i cieszyły się ogromnym sukcesem.