Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Sobota z sąsiadami

Strażnicy wzięli udział w spotkaniach zorganizowanych przez mieszkańców w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

W sobotę 11 maja strażnicy z Referatu Profilaktyki wzięli udział w trzech spotkaniach sąsiedzkich i festynach dzielnicowych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Strażnicy uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce, który miał zarazem charakter "pchlego targu". Straż Miejska ustawiła punkt informacyjny, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące porządku i czystości w mieście. Punkt ten cieszył się zainteresowaniem szczególnie wśród dzieci.

W spotkaniu w Parku Św. Barbary, zorganizowanym przez Radę Dzielnicy Śródmieście oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Perfekt, strażnicy szczególnie zachęcali osoby utrzymujące zwierzęta domowe do wywiązywania się ze swoich obowiązków.

Strażnicy również przekazywali dzieciom wiedzę o bezpieczeństwie poprzez zajęcia i konkursy podczas festynu w Brzeźnie, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kurort Brzeźno, Projektornię GAK oraz Centrum Pracy Socjalnej MOPR.

Straż Miejska w Gdańsku jest w tym roku jednym z współorganizatorów Gdańskich Dni Sąsiadów. Strażnicy uczestniczą w większych spotkaniach i festynach, gdzie zapewniają bezpieczeństwo, prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci oraz promują troskę o czystość i porządek w mieście.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Sobota z sąsiadami" ]

[gallery link="file" columns="3" ids="7814,7815,7816,7813,7812,7811,7810,7809,7806,7805,7807,7808"] [/wpspoiler]