Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Sobota pełna atrakcji

Autor: Robert Kacprzak
Każdy kto przyszedł 18 września do budynku Rady Miasta Gdańska mógł zwiedzić niedostępne na co dzień sale oraz porozmawiać z radnymi. Dodatkowo wokół budynku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i zabawy. Tego dnia odbył się też piknik rodzinny ZTM na Chełmie. W obu wydarzeniach wzięli udział strażnicy miejscy.
rada miasta 01 1200x675.JPG

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska odbył się po raz szesnasty. Mimo chłodnej i wietrznej pogody setki gości stawiły się na dziedzińcu Nowego Ratusza. Organizatorzy zadbali o to, aby dla nikogo nie zabrakło atrakcji. Wśród najpopularniejszych było zwiedzanie budynku Rady Miasta Gdańska, warsztaty plastyczne, występy na scenie oraz prezentacje umundurowania i służbowego sprzętu Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

Setki gości, wiele atrakcji. To był bardzo udany Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska - gdansk.pl

rada miasta 1200x675.JPG

Można też było odwiedzić stanowisko informacyjno-edukacyjne strażników miejskich. Na najmłodszych czekały tam konkursy i zabawy przygotowane przez strażników. Uczestnicy mogli tu kolorować, rysować lub odpowiadać na pytania związane z bezpieczeństwem. Była też nasza maskotka Lew Leoś, która chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Na każdego czekały odblaski oraz drobne upominki. Dodatkowo swój specjalistyczny radiowóz prezentowali mundurowi z Referatu Ekologicznego.

Tego dnia nie był to jedyny festyn, na którym można było spotkać strażników miejskich. Na pętli tramwajowej Chełm Witosa swój piknik rodzinny zorganizował Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Na uczestników czekała spora dawka atrakcji zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Przejażdżka zabytkowym autobusem, zwiedzanie historycznych tramwajów, konkursy z nagrodami czy pokazy samoobrony to tylko niektóre z nich.

piknik ztm 1200x675.JPG

Chełm. Komunikacyjnie, edukacyjnie i zdrowo - dobra zabawa na sobotnim pikniku rodzinnym ZTM - gdansk.pl

Tutaj także swój punkt edukacyjny mieli strażnicy miejscy. Dla młodszych odwiedzających mundurowi przygotowali konkursy oraz kolorowanki, a dla starszych tor przeszkód, który trzeba było pokonać w alkogoglach. Nagród wystarczyło dla każdego. Z naszego namiotu nikt nie wyszedł z pustymi rękami.