Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Śmietnik przed działką

Sterta odpadów leżała przy drodze w sąsiedztwie ogródków działkowych na Stogach. Według ich właścicieli, miały posłużyć jako materiał do budowy nowej altanki działkowej. Strażnicy uznali jednak, że ogólnodostępny chodnik nie jest miejscem na trzymanie śmieci. Nawet tych do powtórnego wykorzystania.
płyty meblowe i odpady poremontowe leżą na ziemi, przed wejściem na działkę fragment chodnika wejście wylożone płytami typu Jumbo

Sobota, 15 września. Strażnicy z Referatu VI patrolowali swój rejon służbowy. W pewnym momencie ich uwagę zwróciła sterta śmieci przy drodze biegnącej wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych im. T. Kościuszki. Były to głównie odpady budowlane: deski, kawałki papy i sidingu. Mundurowi postanowili porozmawiać z właścicielami ogródka, w którego sąsiedztwie leżały śmieci.

Działkowicze przyznali, że do nich należą odpady. Poinformowali nas, że ich większa część zostanie wykorzystana do budowy i izolacji nowej altanki. Pozostałe śmieci wywiozą na wysypisko – mówi starszy specjalista Andrzej Hinz.

Strażnicy ustalili z właścicielami, że odpady mają zostać jak najszybciej posprzątane. 20 września funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę. Po śmieciach nie było śladu.

posprzątany teren przed wejściem na działkę rów melioracyjny drzewa trawa krzewy fragment chodnika altanka