Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Śliski problem na jezdni

Śliski problem na jezdniOleista plama na ulicy Jana z Kolna była zagrożeniem dla przejeżdżających samochodów. Płyn wyciekł z uszkodzonego auta. Strażnicy miejscy zabezpieczyli fragment jezdni i wezwali straż pożarną.

Środa, 29 sierpnia. Funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego patrolowali Śródmieście. Na ulicy Jana z Kolna kilka minut przed godziną 10.00 zwrócili uwagę na pewien samochód, Pojazd stał na jednym z pasów jezdni z włączonymi światłami awaryjnymi.

Kierowca powiedział nam, że w aucie najprawdopodobniej zepsuła się skrzynia biegów. Na jezdnię wyciekł olej i powstała niebezpieczna plama. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwaliśmy straż pożarną. Wstrzymaliśmy też ruch na jednym pasie, aby inni kierowcy nie wjeżdżali w rozlany olej. Tymczasem pasażerowie uszkodzonego auta zepchnęli pojazd na pobliską pętlę autobusową - mówi strażnik Michał Tatarczuk.

Śliski problem na jezdni

Strażnicy zadbali, aby ulica była przejezdna. Pokierowali ruchem. Z kolei strażacy szybko unieszkodliwili śliską plamę sorbentem. Po kilkunastu minutach utrudnień w ruchu już nie było.