Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Skuterem po molo

Autor: Marta Drzewiecka
Trzej koledzy postanowili rozpocząć dzień w dość niespotykany sposób. W tym celu skorzystali z udogodnienia, jakim jest wynajem jednośladów na minuty. Potem ruszyli na przejażdżkę po molo w Brzeźnie. Nie uszło to uwadze operatorów monitoringu, którzy od razu powiadomili policję.
Mężczyźni jadący skuterem po molo w Brzeźnie_1

Sobotni bardzo wczesny poranek, 12 grudnia. Operatorzy monitoringu zauważyli młodych mężczyzn jadących we trójkę na skuterze po molo w Brzeźnie. W czasie jazdy palili papierosy i nagrywali film ze swojej przejażdżki. Umiejętności kierującego również pozostawiały wiele do życzenia. Ich zachowanie wskazywało na to, żepod wpływem alkoholu.  

Pracownicy straży miejskiej o swoich obserwacjach powiadomili dyżurnego komisariatu policji. Patrol zatrzymał mężczyzn na ulicy Jantarowej. Jeden z nich próbował nawet uciekać przed policjantami. Poddał się jednak po kilkunastu metrach przejechanych skuterem po chodniku.  

Mężczyźni jadący skuterem po molo w Brzeźnie_2

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku badanie trzeźwości 21-letniego mężczyzny wykazało, że miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ukarano go mandatem, natomiast za jazdę motorowerem po użyciu alkoholu, odpowie przed sądem.