Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Skusiła go cudza własność

Autor: Andrzej Hinz
Znużony mężczyzna zasnął na trawniku w pobliżu Targu Węglowego. Sytuację postanowił wykorzystać przechodzień, który ukradł mu telefon. Swoją zdobyczą cieszył się zaledwie kilka minut. Kradzież zauważył pracownik monitoringu i powiadomił o zdarzeniu policję.
Bankomat obok stoi mężczyzna, który patrzy na leżącego na trawniku mężczyznę.

Był wczesny piątkowy poranek, 11 sierpnia. Operatorzy monitoringu miejskiego obserwowali okolice Bramy Wyżynnej, gdy kilka minut po godzinie 5:00 zauważyli mężczyznę, który leżał na trawniku za budynkiem LOT-u. Po chwili stanął obok niego przypadkowy przechodzień. Rozejrzał się dookoła, a następnie z kieszeni śpiącego wyciągnął telefon komórkowy.

O zdarzeniu niezwłocznie został poinformowany dyżurny z Komisariatu II Policji. Operator monitoringu przekazał policjantom również dokładny rysopis sprawcy. Informował także na bieżąco funkcjonariuszy o kierunku, w którym przemieszczał się złodziej. Gdy policjanci upewnili się, że z okradzionym wszystko w porządku ruszyli za rabusiem. Kilka minut później amator cudzej własności był już w ich rękach. Jego czyn zakwalifikowano, jako kradzież zuchwałą, za którą grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.