Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Skusiła go cudza własność

Autor: Andrzej Hinz
Rodzina z małym dzieckiem wybrała się do centrum Gdańska. Podczas spaceru spotkała ich przykra niespodzianka. Gdy zostawili na kilka chwil wózek bez opieki został on skradziony. W poszukiwania złodzieja zaangażowali się pracownicy miejskiego monitoringu.
Kamery monitoringu ceglana ściana.JPG

Niedziela, 13 marca. Było kilka minut przed godziną 12:00. Pracownik monitoringu przy Komisariacie II Policji otrzymał informację, że na ulicy Długi Targ doszło do kradzieży dziecięcego wózka, który stał w przy Ratusza Głównego Miasta. Operator sprawdził wcześniejsze nagrania i ustalił wizerunek sprawcy kradzieży.

Kilka godzin później zauważył tego samego mężczyznę, gdy ten wraz z kolegą stał przy sklepie spożywczym na Targu Drzewnym. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomił policję oraz dyżurnego straży miejskiej, który na miejsce wysłał patrol funkcjonariuszy z Referatu II. Strażnicy wylegitymowali obu mężczyzn, a ich dane przekazali strażnikowi na Stanowisku Kierowania. Kilka minut później przyjechał patrol policji i przejął dalsze czynności w sprawie.

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, policjanci doprowadzili 49-letniego mężczyznę do komisariatu i na sprawcę kradzieży nałożony został mandat. Policjanci odzyskali także skradziony wózek i przekazali go właścicielowi.