Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Skandal na Chełmie. Lubieżny 65-latek napastował dziewczęta

Skandal na Chełmie. Lubieżny 65-latek napastował dziewczętaNieobyczajne zachowanie na gdańskim Chełmie. Starszy mężczyzna obnażył się przed czterema nastolatkami, które siedziały na przystanku, na ławce. Dzięki szybkiej interwencji strażników miejskich, sprawca został ujęty. Trafił w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 marca na przystanku “Cieszyńskiego”. Był wieczór, minęła godz. 19:30. Czwórka dziewcząt w wieku od 14 do 16 lat czekała na tramwaj. W pewnym momencie pojawił się obok nich starszy pan. Jak się poźniej okazało, był to 65-letni mieszkaniec Gdańska.

Nagle, stojąc w odległości około półtora metra od nastolatek, mężczyzna rozpiął spodnie. Zaczął się masturbować. Dziewczęta wystraszyły się. Jedna z nich odważnie próbowała przywołać mężczyznę do porządku, ale on nie reagował. Niespeszony usiłował zbliżyć się do przerażonych nastolatek, te jednak przezornie uciekły na drugą stronę przystanku. Widząc, że ulicą Witosa jedzie radiowóz straży miejskiej, zaczęły machać do funkcjonariuszy. Prosiły o pomoc.

Mundurowi z Referatu V zareagowali natychmiast. Na ich widok 65-latek rzucił się do ucieczki, ale w konfrontacji ze strażnikami nie miał szans. Chwilę później został ujęty. Ponieważ stawiał opór, funkcjonariusze musieli zastować wobec niego środki przymusu bezpośredniego: użyli siły, chwytów obezwładniających oraz kajdanek.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Prewencją na miejsce wezwana została policja. Nieco później lubieżny 65-latek został przekazany patrolowi z Komisariatu Policji I.