Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Siedlce, Wzgórze Mickiewicza: Twoja dzielnica - Twój Gdańsk

Siedlce, Wzgórze Mickiewicza: Twoja dzielnica - Twój GdańskWysoka frekwencja, sala gimnastyczna wypełniona po brzegi. Liczni mieszkańcy dzielnic Siedlce i Wzgórze Mickiewicza chcieli porozmawiać z prezydentem Pawłem Adamowiczem i jego zastępcami. W środę 17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Kartuskiej odbyło się 74. spotkanie obywatelskie z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”.

Paweł Adamowicz mówił między innymi o inwestycjach w dzielnicach, zarówno tych zrealizowanych, jak i planowanych. Najczęstsze problemy, które zgłaszali  mieszkańcy to uszkodzone nawierzchnie niektórych ulic oraz zbyt mała - ich zdaniem - częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Po spotkaniu ogólnym do dyspozycji mieszkańców zostali zastępcy prezydenta.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.plSiedlce, Wzgórze Mickiewicza: Twoja dzielnica - Twój Gdańsk

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli straży miejskiej. Mieszkańcy bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi porządku w ich dzielnicach. Najczęściej zgłaszali problemy związane z nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, spalaniem odpadów oraz spożywaniem alkoholu pod chmurką. Na stanowisku straży miejskiej uczestnicy spotkania mogli znaleźć liczne materiały edukacyjne i informacyjne.

Dzielnice Siedlce i Wzgórze Mickiewicza obejmuje swoim zasięgiem Referat V Straży Miejskiej w Gdańsku, z siedzibą przy ul. Wilanowskiej 2, tel. 58 322 52 04.

Wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.