Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Seniorzy wiedzą jak pomagać!

Seniorzy wiedzą jak pomagać!Tym razem program „Umiem pomagać – pierwsza pomoc przedmedyczna” pojawił się w klubie seniora na gdańskim Śródmieściu. Panie uczestniczące w zajęciach były zachwycone!

Funkcjonariusze straży miejskiej odwiedzili placówkę znajdującą się przy ul. Dolnej 4 w ostatni piątek i należy zdecydowanie podkreślić fakt, że byli tam wyczekiwanymi gośćmi. W zajęciach wzięło udział 8 pań, które z ogromny zainteresowaniem najpierw zapoznawały się z wyświetlanymi slajdami dotyczącymi zasad udzielania pierwszej pomocy, a następnie obserwowały pokaz zaprezentowany przez funkcjonariuszy.

Po części przedstawionej przez strażników przyszedł czas na praktykę ze strony pań. Seniorki pod okiem funkcjonariuszy bardzo sprawnie zabrały się za obsługę fantoma (manekin służący do pokazów pierwszej pomocy) i próbowały swoich sił w przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Trzeba przyznać, że dawały sobie z tym świetnie radę!

Atmosfera spotkania była bardzo dobra – tym bardziej że jedna z seniorek obchodziła w tym dniu urodziny – i nie mogło zabraknąć różnego rodzaju ciekawych opowieści z lat młodości jakimi panie zaskakiwały funkcjonariuszy. Przede wszystkim jednak uczestniczki zajęć doceniały fakt ich przydatności i tego, że uzyskana w trakcie nich wiedza może uratować życie.

[gallery link="file" ids="12032,12031,12033"]