Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Seniorzy uczą się samoobrony

Seniorzy uczyli się samoobronyGrupa kilkunastu osób rozpoczęła cykl spotkań w ramach programu „Wiem, znam, działam – Bezpieczny Senior”. Uroczysta inauguracja odbyła się w czwartek 22 lutego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Porcie. Wśród gości obecni byli między innymi Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska oraz Gabriela Dudziak, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Seniorów.

Program potrwa do czerwca i obejmie 15 spotkań. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Na Zaspę 31a. Prowadzi je strażniczka miejska z uprawnieniami instruktora judo i samoobrony. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W trakcie spotkań seniorzy poznają zasady zachowania się w sytuacjach kryzysowych, będą ćwiczyć podstawowe techniki obrony przed atakami, a także dowiedzą się, jak unikać okoliczności prowokujących napad. Nasza funkcjonariuszka pokaże skuteczne sposoby wołania o pomoc oraz przedstawi możliwości ucieczki w przypadku ataku. Uczestnicy programu nauczą się też wykorzystywania do samoobrony przedmiotów codziennego użytku, takich jak: klucze, torebki, laski, kule, parasole czy dezodoranty.

[gallery link="file" ids="17155,17156,17157"] Czytaj także: – Wiem, Znam, Działam – Bezpieczny Senior