Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Seniorze, zachowaj czujność i bądź bezpieczny !
Autor: Andrzej Hinz
Zajęcia edukacyjne dla najstarszych mieszkańców Brętowa. Z uczestnikami spotkali się przedstawiciele kilku gdańskich jednostek miejskich. Byli wśród nich funkcjonariusze Straży Miejskiej.
RD 1.JPG

26 lutego w siedzibie Rady Dzielnicy Brętowo odbyło się spotkanie dla seniorów, przygotowane przez Gdańskie Nieruchomości. Jego organizatorzy mówili o tym, jak ustrzec się przed oszustami wykorzystującymi na przykład „metodę na wnuczka”. Zachęcali też do montowania w domach czujników tlenku węgla. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki przygotowali dla gości prelekcję na tematy związane z ekologią i spalaniem odpadów.

Seniorom, którzy uczestniczyli w zajęciach, bardzo podobał się przedstawiony przez nas program. Zadawali też wiele pytań. Dotyczyły one głównie problemów lokalnych. Najczęściej zwracali uwagę na wykroczenia drogowe i niewłaściwą segregację odpadów. Pytali także o nasze uprawnienia, obowiązki i ciekawe sytuacje z działań patrolowych – mówi młodszy specjalista Jakub Wałdoch.

RD 2.JPG

W czasie warsztatów uczestnicy mogli się również zapoznać z ofertą klubów dla seniorów. Na zakończenie goście otrzymali drobne upominki. Warto też dodać, że nie było to ostatnie spotkanie dedykowane seniorom. To część projektu stworzonego przez Gdańskie Nieruchomości, którego celem jest wyczulenie osób w starszym wieku na różnego rodzaju zagrożenia. Jest to bowiem grupa społeczna, która wciąż pada ofiarą różnego rodzaju oszustw.

***