Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Seminarium dla Spółdzielni i Wspólnot

W dniu 29 maja 2013 roku odbyło się spotkanie dla zarządów Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych dotyczące ich kompetencji i funkcjonowania, na którym prelekcje wygłosili strażnicy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej przybliżyli uczestnikom szereg sfer, za które są odpowiedzialni, a także omówili zagadnienia porządkowe istotne z punktu widzenia zarządców i właścicieli. Naczelnik Wydziału Centrum Grzegorz Pawlak przedstawił zasady dotyczące bezpieczeństwa drogowego oraz oznakowania ulic, a kwestie odholowywania pojazdów omówił Zastępca Komendanta ds. Prewencji Andrzej Czeran. Dorota Gwizdalska - Młodszy Inspektor ds. Ochrony Środowiska – przedstawiła kwestię czystości na posesjach, segregacji odpadów, oraz przypomniała o obowiązku odpowiedniego oznakowania posesji, co ma szczególne znaczenie w przypadku akcji ratunkowych.

Zadania i obowiązki właścicieli oraz zarządców, co do ochrony przeciwpożarowej przedstawili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Pracownicy Urzędu Miejskiego przybliżyli kwestie dotyczące zmian w zasadach dotyczących gospodarki odpadami, które wejdą w życie od 1 lipca. Omawiana była również tematyka podziału i zbywania gruntów na rzecz Spółdzielni i Wspólnot Mieszkaniowych.

Seminarium zostało zorganizowane z inicjatywy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

[wpspoiler name="Fotorelacja - Seminarium dla Spółdzielni i Wspólnot" ][gallery link="file" ids="7971,7972,7973,7974,7975,7976,7977,7978,7979"][/wpspoiler]