Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ścieżka rowerowa to nie parking!

Ścieżka rowerowa to nie parking!Parkujesz na drodze dla rowerów? To może skończyć się pouczeniem lub nawet mandatem! Od kilkunastu dni strażnicy miejscy z Referatu I zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy zdają się nie zauważać ścieżek dla jednośladów. Akcja prowadzona jest na wniosek części mieszkańców, którzy domagają się bardziej rygorystycznego traktowania tych, którzy lekceważą przepisy i na drogach dla rowerów urządzają sobie parkingi.

Działania prowadzone są od 28 sierpnia przez patrol drogowy z Referatu I na terenie Śródmieścia. Funkcjonariusze ostrzegają, informują i edukują. W najbardziej drastycznych przypadkach sięgają po bloczek mandatowy. Od chwili rozpoczęcia akcji tylko na ulicy Rzeźnickiej mundurowi pozostawili 16 kierowcom informację o popełnionym wykroczeniu. Były także trzy pouczenia i trzy mandaty karne. W siedmiu przypadkach na koła niewłaściwie zaparkowanych aut nałożone zostały blokady.

Za pozostawienie auta na ścieżce rowerowej grozi mandat w wysokości stu złotych oraz jeden punkt karny. Prowadzona przez strażników akcja potrwa co najmniej do połowy września.