Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Saszetka oraz teczka wróciły do właścicieli

Saszetka oraz teczka wróciły do właścicieliDwa razy w ciągu dwóch dni strażnicy miejscy mieli okazję zwracać właścicielom zgubione przez nich cenne przedmioty. W jednym przypadku chodziło o teczkę z laptopem oraz niemałą kwotą w gotówce. W drugim – o saszetkę z dokumentami, kartami, telefonem komórkowym, kluczami i pieniędzmi.

Teczka przy poczcie…

W piątek 21 sierpnia około godziny 16:05 funkcjonariusze z Referatu I, którzy patrolowali ulicę Długą, znaleźli przy budynku poczty teczkę. Sprawdzili jej zawartość. Wewnątrz znaleźli: laptop, kopertę z gotówką w kwocie ponad 2200 złotych oraz dokumenty i faktury wystawione na jedną z pobliskich firm. Za zgodą Stanowiska Kierowania Prewencją funkcjonariusze pojechali do siedziby przedsiębiorstwa i odszukali osobę, której nazwisko widniało w dokumentach. Jak się okazało, teczka była jej własnością.

…saszetka na wyspie

W sobotę 22 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej do funkcjonariuszy z Referatu VI podeszło pewne małżeństwo. Poinformowało, że chwilę wcześniej znalazło na ulicy Falowej saszetkę z dokumentami (dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja emeryta-rencisty). Oprócz nich w torebce były także: dwa portfele, karty płatnicze i inne (w sumie 7 sztuk), telefon komórkowy, klucze oraz gotówka w kwocie ponad 200 złotych.

Dzięki kontaktom znalezionym w telefonie komórkowym, mundurowi zadzwonili do córki właściciela saszetki. Kobieta następnie poinformowała swoich rodziców, że zgubione przez nich przedmioty są w posiadaniu strażników. Już niespełna godzinę później funkcjonariuszy odwiedził mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego i odebrał swoją własność.