Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Samoobrona dla kobiet – relacja telewizyjna

„Poczuj się bezpieczna latem”, zachęcają strażnicy miejscy z Gdańska. Na plaży przy molo w Brzeźnie prowadzone są bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet.

Strażnikom zależy na tym, żeby zarówno gdańszczanki, jak i odwiedzające Gdańsk turystki mogły poczuć się pewniej, bezpieczniej. Wakacje to czas wypoczynku, ale też okres, w którym nasilają się różnego rodzaju zagrożenia. Na pewno warto wiedzieć, jak tych zagrożeń unikać i jak sobie z nimi radzić.

[video mp4="http://www.strazmiejska.gda.pl/wp-content/uploads/video/wszystkie_chwyty_dozwolone.mp4" webm="http://www.strazmiejska.gda.pl/wp-content/uploads/video/wszystkie_chwyty_dozwolone.webm" poster="http://www.strazmiejska.gda.pl/wp-content/uploads/video/wszystkie_chwyty_dozwolone.jpg" preload="yes" autoplay="no" width="640" height="360"]

Zajęcia prowadzi funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gdańsku, inspektor Adrian Litwiński, który jest też instruktorem w Pomorskim Klubie Okinawa Shorin Ryu Karate.

Uczestniczki zajęć zdobywają następujące umiejętności:

  • reagowania w chwili zagrożenia,
  • szybkiego uwalniania się z chwytów,
  • rozpoznawania i unikania niebezpiecznych sytuacji.

Najbliższe zajęcia zaplanowane są na sobotę 20 lipca. Później od 19 sierpnia do 31 sierpnia, dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty, w godzinach: 9 – 12. Udział jest całkowicie darmowy. Zapisy prowadzi Referat Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku – tel.: (58) 301 30 11, wewn. 116 lub 117.