Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Samochodowe problemy

Rejon ul. Pod Zrębem znajdującej się na gdańskim Śródmieściu okazał się miejscem gdzie w ostatnim czasie auta nie mają łatwego życia. Przekonali się o tym funkcjonariusze Referatu Profilaktyki, którzy w dniu wczorajszym podejmowali interwencję na wspomnianej ulicy.

Kilka minut po godzinie 14 funkcjonariusze zauważyli  pojazd marki Vauxhall (Opel) Zafira, który nosił niecodzienne ślady użytkowania. Wybita tylna szyba, ślady plądrowania wewnątrz auta oraz wyrwany panel radiowy – stan samochodu wskazywał jednoznacznie, że ktoś nie był zainteresowany jego tradycyjnym użytkowaniem.

W związku z zaistniałą sytuacją strażnicy przeprowadzili rozmowy z okolicznymi mieszkańcami w celu ustalenia właściciela auta. Mundurowym udało się uzyskać informacje o osobie, do której pojazd rzekomo należy jednak pod wskazanym adresem nikogo nie zastano.

Stan w jakim znajdowało się auto jednoznacznie wskazywał, że mogło dojść do przestępstwa dlatego też strażnicy z Referatu Profilaktyki o zdarzeniu poinformowali policję, której funkcjonariusze po przybyciu na miejsce przejęli dalsze czynności w sprawie.

Warto odnotować również fakt, że w pobliżu zdewastowanego Opla strażnicy zauważyli samochód marki Renault Kangoo, który nie posiadał tablic rejestracyjnych. Tą sprawą zajmie się Referat I Straży Miejskiej w Gdańsku, który odpowiada za porządek przy ul. Pod Zrębem.

[gallery link="file" ids="10934,10935,10936"]